Sesli çeviri almanca. Türkçe Almanca Çeviri

Almanca sayılar

sesli çeviri almanca

Eğer daha uzun bir metnin çevrisini yapmak isterseniz, metni birkaç kısma ayırmanız gerekecektir. Bu kayıtlar istenilen kelimeleri ve cümleleri oluşturmak için özel bir yazılım ile ile birleştirilir. Grup: Bolu Göynük, Mudurnu, Seben, Kıbrısçık hariç , Zonguldak, Bartın, Kastamonu Tosya hariç , Ovacık, Eskipazar ağızları. Ülkemizde Hazırlanan bazı makineleşme alanındaki makaleler bile Almancaya çevrilmiş şekilde hazırlanmaktadır. Kosova da Batı Rumeli Türkçesinin içinde yer alır. Bütün dünyada yayımlanan kitapların beşte biri halen Almanca olarak basılıyor.

Next

Almanca Türkçe çevrimiçi çeviri aracı ve sözlük

sesli çeviri almanca

Araba sanayisinde dünyaca ünlü markaları barındıran bu ülke araba ticareti yaptığı ülkelere de Almanca çeviriye ihtiyaç olduğunu bilerek katalog ve kullanım kılavuzlarını çevirilere göre dizayn etmiştir. Dünyanın en büyük dil ailesi olan Hint-Avrupa dillerinin Cermen koluna bağlıdır ve dünyada en çok konuşulan diller arasında 11. Dünyanın en zor dilleri arasında yer alan Türkçe aynı zamanda dünya da en çok konuşulan diller arasında da yer almaktadır. Kullanım kılavuzlarını incelediğimizde genel olarak İngilizce,Rusça,Fransızca,Arapça,Türkçe dillerini görmekteyiz. Çevirisi yapılan kelimelerin anlam açıklamaları; kullanım örnekleri, fonetik alfabeyle yazılan telaffuz notları ve ilgili ses kayıtlarıyla tamamlanır. Çevirmenin işlem yapmasını istediğiniz dili seçin. Kullanım kılavuzlarını Almancadan bu dillere çeviren Almanya birçok ülkede gelişim sağladığı ye birçok ülkenin ihtiyacının olduğunu göstermektedir.

Next

Yazıyı Sese Çevirme, dönüştürme

sesli çeviri almanca

Almanca ve Türkçe dışında 97 dilde daha çeviri yapabilir. Yaklaşık olarak 150 milyon insan tarafından konuşulan dünya ortak diller arasındadır. Çeviri ; Almanca'dan Türkçe'ye kelimeleri, sözcük gruplarını, metinleri ve web sayfalarını çevirebilen mobil ve çevrimiçi bir servistir. Kullanıcılarımızın çevirilerle eklediği içeriklerde telif hakkı ya da kişiliğe hakaret vb. En uzun şehir adı: Afyonkarahisar 14 adet harften oluşuyor.

Next

Almanca Türkçe Çeviri

sesli çeviri almanca

Grup: Çayeli, Çamlıhemşin, Pazar, Ardeşen, Fındıklı ağızları 3. . Grup: Kemaliye, İliç Erzurum , Elâzığ, Keban, Baskil, Ağın, Harput, Tunceli ağızları. Öyle ki 12 ülke de 250 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Alman önemli farklılıklar vardır aralarında birçok bölgesel farklılıklar ve lehçeleri vardır.

Next

Türkçe Almanca Cümle Çeviri

sesli çeviri almanca

Web sitesi modunda servis adresi belirttiğiniz web sayfasının tüm metin içeriğini çevirir. Yabancı dilde yazdığınız yazıyı sese çevirmek hem kelimelerin telaffuzu hakkında sizi bilgilendirir hem de çok eğlencelidir. Slang veya hatalı ve grameri yanlış metin ve cümleler, online çevirmen için problem yaratacaktır. Tamamı Latin harflerden oluşan alfabesi 29 harften oluşmaktada ve Latin harflerinin yanında, ä, ö, ü and ß gibi ekstra harfler de bulunur. Toplanan veriler herkese açık, anonim olarak paylaşılır.

Next

Türkçe Almanca Çeviri

sesli çeviri almanca

Çevirmek istediğiniz metni girin: 5000 karakter kaldı sesli okuma. Grup: Ankara, Haymana, Balâ, Şereflikoçhisar, Çubuk, Kırıkkale, Keskin, Kalecik, Kızılırmak, Çorum merkez ilçe ile güneyindeki ilçeler , Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Şarkışla, Gemerek, Yozgat ağızları. Türkçeyi konuşan sayısı yaklaşık olarak 69,000. Ticari alanda çalışanların ye sürekli ihtiyaç duymaktadır. Bu diller arasında herhangi bir ücret ödemeden ve sınırlama olmaksızın istediğiniz cümle ya da kelime çevirilerinizi hızlı bir şekilde yapmanız mümkündür. Yaşı 8500 olan Türkçe, bugün yaşayan dünya dilleri arasında en eski yazılı belgeleri olan dildir. İlginç örneklere yer verecek olursak örneğin; En uzun kelime: Muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebileceklerimizdenmişsinizcesine 70 adet harften oluşuyor.

Next

Türkçe

sesli çeviri almanca

Türkiye Türkçesi bu yönünden dolayı diğer Türk dilleriyle ortak ya da ayrık bulunan onlarca eke sahiptir. Bu çevirileri birçok ülkenin kullandığı dillerden oluşturmaktadır. Sondan eklemeli bir dildir bundan dolayı kullanılan herhangi bir eylem üzerinden istenildiği kadar sözcük üretebilir. Bundan ötürü kullanılan herhangi bir eylem üzerinden istenildiği kadar sözcük türetilebilir. Lütfen çeviriyi değerlendirmeyi veya kendi çevirinizin daha uygun olduğunu düşünüyorsanız, bunu da eklemeyi unutmayın. Oğlan sözcüğü eski zamanlarda hem kız hem erkek çocuklarına kullanılmaktaydı.

Next